7 důvodů, proč žít v Kyjově

Volby jsou za rohem a v následujícím období budou sílit předvolební kampaně jednotlivých stran. Rozhodli jsme se přispět něčím odlehčenějším a sepsali 7 důvodů, proč žít v Kyjově.

Je to pravé maloměsto

Všichni znají všechny, protože jsou všichni známí, příbuzní nebo kolegové. Jeden den můžete potkat šéfa opozice, šéfa koalice i tchyni.

Je to napůl vesnice

V ty největší vedra se zemědělci připomenou a začnou hnojit pole v okolí, aby o nich věděli komplet všichni. Ovzduší je rázem jak na vesnici.

Retro koupaliště

Kde jinde natočit scény z filmu Dubček než na koupališti, kde se zastavil čas? V Kyjově! Autentický retro look umocňuje drolící se beton bazénů, rez na schůdcích a zábradlích, zašlé zázemí. To je reálný socialismus, který jinde nenajdete. Nebýt plánované rekonstrukce, zápis do seznamu památek UNESCO je jistý.

Trambůrky

Nikde jinde trambůrky neexistují. Všude mají skokanský můstek nebo prkno. Pouze v Kyjově na koupališti se vyskytuje unikum jménem trambůrky.

Město bez migrantů

Díky excelentní bytové politice je město chráněno před nájezdy muslimů, černochů a nepřizpůsobivých, kteří raději zamíří do Hýsel, Vlkoša a Strážovic. Kyjovský Bronx v centru města tak vděčí své pověsti výlučně místním šohajům.

Každý fotograf je Tichý a každý Tichý je fotograf

Legenda místní fotografie, umělecký voyeur, Miroslav Tichý nesundal kroj 30 let. Každá matka, dcera, sestra a teta z Kyjova, která navštívila koupaliště, má od něj fotku jako památku na svoje mládí, často vystavenou v galerii, aniž by to tušila.

Piccolo neexistuje

Že piccolo neexistuje, ví každý hipster z Berlína, Prahy i Kyjova. Proto se v Kyjově produkuje piko. Místní znalci rádi nabídnou tip na trip. Pikov, pardon Kyjov, je tak na špici v rychle se rozvíjejícím průmyslu produkce pika.

Scroll to top