Lidé

Marcela Zemánková

ředitelka DDM Veselí nad Moravou, předsedkyně gymnastického klubu GyTa Kyjov, 53 let

Chci, aby se Kyjov dále rozvíjel, aby zde mohla a chtěla žít i naše vnoučata. Prioritou je péče o seniory, protože Kyjov je nejstarší v regionu a povinností města je postarat se o své občany všech generací. Chci kvalitní a rozmanité vzdělávání, s důrazem na propojení formálního a neformálního vzdělávání. Chci transparentní financování sportu a způsob získávání dotací.

Petr Valihrach

projektant, dosavadní zastupitel za Pro Kyjov, 44 let

Žijeme v turbulentní době a proto chci, aby město bylo připravené a zvládlo co nejlépe adaptaci na nové podmínky. Mluvím o změně klimatu, narůstající dopravě, stárnutí populace. Chci aby se o mě měl ve stáří kdo postarat a nejlépe, aby to byla moje rodina. Takto to jistě chtějí mnozí a dobré město má proto vytvořit ty nejlepší podmínky.

Alena Truschingerová

produkční, ředitelka filmového festivalu Kyjograf a nadšená cukrářka, 30 let

Kyjov má velké štěstí na lidi, kteří v něm žijí. Jsou aktivní a mají přirozený zájem o dění kolem sebe. Město může tyto komunity ze své silné pozice podpořit mnoha způsoby - zásadní je víceletý plán rozvoje kulturní politiky zahrnující efektivní fungování městských příspěvkových organizací a jejich úzkou spolupráci s organizátory. Kultura jde ruku v ruce s cestovním ruchem, Kyjovu chybí jednotná vizuální identita a komunikace s turisty postavená na krásách Kyjovska a faktu, že vedle sebe může krásně kvést folklor, vinařství, bigbít i čistý underground.

Lukáš Fridrich

právník, dosavadní zastupitel za Pro Kyjov, 35 let

Chci, aby v Kyjově mohli a chtěli zůstat členové mé rodiny, kamarádi, známí a aby tuto možnost jednou měla i moje dcera. Chci, aby byl Kyjov bezpečný a přátelský všem generacím, včetně rodičů s malými dětmi. Chci, aby zde byla klidnější doprava. Chci více míst pod stromy a u vody pro odpočinek v parném létě. Chci více zón pro pěší. Chci lepší napojení na přírodu v bezprostředním okolí Kyjova, abychom se tam dostali během chvíle a po svých.

Barbora Lungová

vysokoškolská pedagožka, vizuální umělkyně, členka ČSOP Kyjov, dosavadní zastupitelka za Pro Kyjov, 45 let

Ocitli jsme se v těžké době. Stojíme u velkých a složitých výzev, jako je změna klimatu, krize biodiverzity nebo energetická krize. I na komunální úrovni se některé problémy dají řešit. Chci se nadále podílet na práci a idejích, které nás budou posouvat k transformaci města, které je připraveno čelit náročným výzvám 21. století.

Vojtěch Kölbel

profesionální hasič, vinař, dosavadní zastupitel za Pro Kyjov, 37 let

Záleží mi na tom, jakým směrem se bude dál rozvíjet město, ve kterém žiji se svou rodinou. Město musí být aktivnější v problematice dostupnosti bydlení a nespoléhat pouze na developery. Musí samo chystat pozemky pro výstavbu rodinných domů, stavět startovací byty pro mladé rodiny ard.. Zaměřit se musí také na dokončení rozdělaných projektů jako je rekonstrukce Klubu Nětčice, víceúčelové haly v Bohuslavicích a areálu bývalé mlékárny a pivovaru. Město čeká v příštích letech spousta výzev a já chci, aby se z Kyjova, Bohuslavic, Netčic a Boršovai stalo moderním město pro všechny generace.

Radek Seloucký

specialista na interní logistiku, vinař, 38 let

Rád bych sledoval, jak Kyjov roste spolu s mými dětmi, rozvíjí se a aplikuje moderní technologie. Podpora elektromobility, komunitní energetiky, záchytu dešťové vody a nebo zpracování biomasy a její přeměna v čistou energii. Spolu s využitím obnovitelných zdrojů můžeme mít inovativní, ekologické a úsporné místo k životu našich dětí a vnoučat.

Petra Petrášová

 trenérka gymnastiky, 33 let

Jan Cahlík

zubní lékař, 31 let

Tomáš Sytař

výrobní ředitel lakovny, 27 let

Olga Petrová

zubní lékařka, 36 let

Radek Klech

ředitel ZŠ J. A. Komenského, 40 let

Veronika Petulová

zdravotní sestra, 32 let

 

Vojtěch Výleta

psycholog, 30 let

Martina Stávková

pedagogická pracovnice, 40 let

Jaroslav Jandora

barista, 30 let

Barbora Čmelíková

veterinární lékařka, 30 let

Jonáš Vojtek

lékař, 31 let

Karel Šimeček

průmyslový inženýr, 57 let

Radovan Löffler

svářeč, 45 let

Roman Kouřil

ředitel obchodní společnosti, 41 let

CHCETE SE K NÁM PŘIDAT?

Ozvěte se nám. Rádi přivítáme každého, s kým najdeme společnou řeč.