Nová ulička „vinných sklepů” a městský trubač / vyvolávač

Na včerejším zasedání Komise pro podporu podnikání a zaměstnanost, jehož se účastnili 3 naši členové, se probíraly 2 záležitosti, ze kterých máme radost.

První se týká tématu podpory turistiky a vinařství a úzce souvisí s jedním z našich programových bodů: https://www.prokyjov.cz/podpora-a-rozvoj-vinarstvi-a-turistiky-s-nim-spojene/

Komise na základě vzniknuvší debaty dala doporučení Radě města Kyjova, aby se zabývala hledáním lokality pro vybudování nové „uličky vinných sklepů”. Místa, kde by nebyli rušeni sousedi a mohly by se konat vinařsky zaměřené akce.

Pro zvýšení atraktivity města a podpory turistiky vzešlo také druhé doporučení, které navrhl Petr Valihrach. Doporučeno bylo zřízení funkce městského trubače (vyvolávače). Ten by oblečený v kroji každou sobotu a neděli ve stanovený čas (poledne nebo třetí hodina odpoledne) hlásil obecné zprávy o městě.  Návrh jistě vyloudí na tváři nejeden úsměv. Pro přilákání turistů jsou ale takové atrakce a zajímavosti velmi důležité. Viz např. obecní bubeník v Banské Bystrici.

Doufáme, že obě doporučení komise najdou sympatie i u kyjovských radních.

Scroll to top