Starostova lež za půl miliardy

V Kyjovských novinách vyjde v nejbližších dnech článek, k jehož napsání nás vyprovokovalo tvrzení starosty Františka Lukla. Ten tvrdí, že město Kyjov nemá k dnešnímu dni žádný úvěr ani půjčku.

Jak je to skutečně? To hlavní se dozvíte i v našem videu.

Doplnění: 2.3.2022

V důsledku našeho včerejšího videa se nás lidé ptají, o jaký text našeho pana starosty Lukla jde. Na první obrázku ho zveřejňujeme, jde o nepravdivé tvrzení ve starostově úvodníku v Kyjovských novinách, které vyšly v únoru, že město nemá žádné dluhy ani úvěry. Naše reakce, která vychází v těchto dnech, je na druhém obrázku. A jelikož pan starosta má právo na reakci, je zde pro úplnost také.

Pan starosta Lukl chtěl asi napsat něco ve smyslu “pardon, úplně jsem na ty půjčené stovky milionů zapomněl, omlouvám se všem zadluženým občanům a občankám”, ale místo toho mu ujela ruka na klávesnici a napsal něco ve smyslu, že “Valihrach je lenoch, nic nenavrhl, tak za to může”. K tomu náš lídr Petr Valihrach během pár dní sepíše, jaké všechny návrhy v samosprávných orgánech dával. Je smutné, že si jich pan starosta ze záhadných důvodů nestačil zjevně všimnout.

Dále pan starosta se čtenáři také docela manipuluje, když se snaží shodit ze sebe vinu na ten pekelný úvěr na nás. Napsal totiž, že jen dva z našich zastupitelů hlasovali proti Luklově stamilionovému úvěru a čtyři další “se negativně nevyjádřili”. V jakémkoliv hlasování totiž platí, že “zdržet se” je z hlediska právních dopadů zcela totožné s hlasováním “proti”. Takže ano, občas my, občas i pan Lukl, když pro něco nechceme hlasovat, tak se zdržíme. Naposledy třeba před dvěma týdny hlasoval pan Lukl v zastupitelstvu jihomoravského kraje v hlasování číslo 10 také “zdržel se”. Vizte na třetím obrázku.

Pro nás je podstatné, že město je zadlužené až po uši, v přepočtu na každého občana (včetně kojenců a seniorů) to dělá přes 44.000 korun, tj. na čtyřčlennou kyjovskou rodinu 176.000 korun. Pro město bude v následujících 20 letech těžké najít na jakékoli další větší investiční akce peníze. Město se na tento stav musí řádně připravit a nelakovat si brýle na růžovo. Proto do prázdnin představíme plán, jak to udělat. Vše děláme proto, aby si lidé ve volbách mohli vybrat mezi námi navrhovaným rozvojem Kyjova a mezi Luklovým zadlužením bez perspektivy. Doufáme, že se starosta Lukl přece jen postaví k důsledkům svého jednání, které se snažil ještě před měsícem před občany skrýt, čelem, a opět bude lídrem své kandidátky.

Scroll to top